muzyka nordycka    Norwegia    T   Thomas Dybdahl

thomas_dybdahl_bird_ep

Bird EP

maj 2000 r., Checkpoint Charlie Audio Productions

Minialbnum "Bird" - pierwsza solowa płyta Thomasa Dybdahla - wyprodukowany został przez samego artystę. Zawiera pięć utworów: "On a Dime", "Begging FoM The Bones", "Winter Theme", "Bird" oraz "Bring Me Home".


thomas_dybdahl_john_wayne

John Wayne EP

czerwiec i wrzesień 2001 r., Checkpoint Charlie Audio Productions

Drugi minialbum ukazał się w dwóch wersjach. Na wydanej w czerwcu 2001 r. wersji 7" znalazły się trzy utwory: "John Wayne", "Drinking Man" i "Frank", natomiast wydana we wrześniu 2001 r. wersja CD zawiera dwa dodatkowe piosenki: "Big Boy" i "Love's Lost (How I Got to B#) oraz 9 instrumentalnych utworów po wspólnym tytułem "Reisen Til Amerika".


... That Great October Sound

2002 r., Checkpoint Charlie Audio Productions

Debiutancki album Dybdahla przyniósł mu zarówno popularność jak i uznanie krytyków muzycznych. Płyta dotarła do ósmego miejsca norweskiej listy bestsellerowych albumów i pozostała na niej przez 36 tygodni. Piosenkarz porównywany był do takich artystów jak Nick Drake czy Tim i Jeff Buckley.


thomas_dybdahl_stray_dogs

Stray Dogs

2003 r., Checkpoint Charlie Audio Productions

Drugi album jest kontynuacją stylu pierwszego albumu. "Stray Dogs" zawiera takie klasyczne już dzisiaj piosenki Dybdahla jak "Cecilia" czy "Rain Down On Me".


thomas_dybdahl_one_day_youll_dance

One Day You'll Dance For Me New York City

2004 r., Checkpoint Charlie Audio Productions

Trzeci - być może najlepiej przemyślany i dopracowany - album Dybdahla. Jazzujący, elegancki i melodyjny został doceniony zarówno przez krytyków muzycznych jak i publiczność: od razu trafił na pierwsze miejsce norweskiej listy bestsellerowych albumów.


thomas_dybdahl_october_trilogy

October Trilogy

2006 r., Checkpoint Charlie Audio Productions

Box-set zawierający trzy pierwsze albumy piosenkarza. Wszystkie ukazały się w październiku - stąd tytuł wydawnictwa. Dołączona do zestawu płyta DVD zawiera zapis koncertu, który odbył się w sali Folken w Stavenger 16 marca 2003 r., film dokumentalny "...Og vi rir på en bølge" oraz 5 wideoklipów.


thomas_dybdahl_science

Science

2006 r., 1Micadventure | Universal Music

"Science", czwarty album Dybdahla, wydany został również w USA i Wielkiej Brytanii. Okładkę płyty zaprojektował znany designer Philip Starck, autorem fotografii był Jean-Baptiste Mondino. Płyta przyniosła piosenkarzowi drugą w karierze nagrodę muzyczną Spellemanpris.


thomas_dybdahl_en_samling

En samling

2009 r., 1MicAdventure | Copenhagen Records | Uniwersal Music

"En samling" to kompilacja przeznaczona na rynki norweski i duński. Box-set zawiera także płytę DVD z koncertu, który odbył się w amsterdamskim klubie "Paradiso" w październiku 2006 r.


thomas_dybdahl_rottenetter

Musikk fra filmen Rottenetter

2009 r., 1MicAdventure

Skomponowana przez Thomasa Dybdahla muzyka do filmu Arilda Ommundsena "Rottenetter" ukazała się jedynie w formie płyty winylowej o ograniczonym nakładzie.


thomas_dybdahl_thomas_dybdahl

Thomas Dybdahl

2009 r., Last Suppa

Zawierająca 12 utworów składanka wydana przez brytyjską wytwórnię płytową Last Suppa przeznaczona była na rynek międzynarodowy.


thomas_dybdahl_waiting_for_that_one_clear_moment

Waiting For That One Clear Moment

2011 r., 1Mic Adventure

Na piątym studyjnym albumie Thomas Dybdahl porzucił swoją najważniejszą do tej pory inspirację - akustyczny folk - na rzecz muzycznych eksperymentów jednak z dominacją soulu/funku.thomas_dybdahl_whats_left_is_forever

What's Left Is Forever

2013 r., Virgin EMI

Szósty studyjny album Thomasa Dybdahla zatytułowany "What's Left Is Forever" nagarany został w Los Angeles a jego producentem był Larry Klein. Jako single ukazały się piosenki "Man On a Wire" i "But We Did".


alfabet artystów

#

A

B

C

D

E

F

G

H

I

J

K

L

M

N

O

P

Q

R

S

T

U

V

W

X

Y

Z

Æ

Ø

Å