muzyka nordycka    Dania    F   Fallulah
Fallulah - The Black Cat Neighbourhood

The Black Cat Neighbourhood

Data wydania: 8 lutego 2010 r.

Wytwórnia płytowa: Sony Music

Producent: Fridolin Nordsø, Fallulah

Duńska publiczność po raz pierwszy miała możliwość usłyszenia głosu Fallulah w 2009 r., kiedy to na antenie P3 (III program duńskiego radia) pojwiła się piosenka „I Lay My Head”.

"The Black Cat Neighbourhood", pierwsza płyta wokalistki ukazała się w lutym 2010 r., debiutując na 17 miejscu najlepiej sprzedających się albumów. Do promocji płyty wybrane zostały utwory „Give Us A Little Love” i „Bridges”. Największym przebojem Fallulah była jednak piosenka „Out Of It” (której nie ma na pierwszym wydaniu płyty), wykorzystana w serialu telewizyjnym „Lykke”. Na początku 2011 r. piosenka ta znalazła się na 1 miejscu najlepiej sprzedających się singli, ostatecznie pozostając w zestawieniu przez 24 tygodnie.

Debiutancki album młodej Dunki jest płytą zasadniczo popową, ale jest to pop wyrafinowany, oryginalny, zawarte na płycie piosenki są tak różnorodne, że Fallulah podoba również amatorom innych gatunków muzyki.

Energiczne, popowe utwory, jak otwierajacy płytę „Only Human" czy "Bridges", sąsiadują z piosenkami o łagodniejszym, bardziej akustycznym brzmieniu, jak walc "Use It For Good", "Hold Your Horses" czy "Work Song" z akompaniamentem ukulele. "You Don’t Care" to utwór przywodzacy na myśl styl lat sześćdziesiątych, a "Back and Forth" i "New York, You're My Concrete Lover" można okreslić jako piosenki rockowe.

Autorką i kompozytorką wszystkich piosenek jest sama Fallulah, ale na brzmienie płyty istotny wpływ miał również producent płyty (znany również jako członek zespołu The William Blakes) Fridolin Nordsø.

Album odniósł w Danii prawdziwy sukces komercyjny, pozostając na liście bestsellerów przez 54 tygodnie (najwyżej plasując się na pozycji trzeciej) i osiągając status plastynowej płyty.

Zachęcona powodzeniem Fallulah w rodzimym kraju wytwórnia Sony czyni aktualnie starania by wypromować młodą piosenkarkę na arenie międzynarodowej. Trzeba przyznać, że Fallulah na karierę międzynarodową w pełni zasługuje, nie sposób odmówić jej talentu, a "The Black Cat Neighbourhood” to świeży i oryginalny album popowy na światowym poziomie.

fallulah_the_black_cat fallulah_escapism

lista utworów:

1.  Only Human - 3:33

2.  Hey You - 2:28

3.  Bridges - 3:36

4.  Use It For Good - 3:40

5.  You Don't Care - 3:05

6.  Work Song - 2:52

7.  I Lay My Head - 3:17

8.  The Black Cat Neighbourhood - 3:12

9.  Give Us A Little Love - 3:45

10.  Hold Your Horses - 2:22

11.  Back And Forth - 3:07

12.  New York, You're My Concrete Lover - 3:04

13.  Hidden Track - 2:02