muzyka nordycka    Dania    I   I Got You On Tape

I Got You On Tape

I_ Got You On Tape

Kopenhaski zespół I Got You On Tape powstał w 2004 r.

Czołową postacią grupy jest wokalista, keybordzista, kompozytor i autor tekstów Jacob Bellens (również połowa duetu Murder).

Oprócz niego I Got You On Tape tworzą gitarzysta Jacob Funch (również The Late Great Fitzcarraldos), basista Jeppe Skovbakke oraz perkusista Rune Kielsgaard.

W latach 2004 - 2009 w skład zespołu wchodził znany (w Polsce głównie ze współpracy z Tomaszem Stańką) gitarzysta jazzowy Jakob Bro.

Debiutancka płyta, zatytułowana I Got You On Tape, ukazała się w 2006 r. a wydana została przez niezależną wytwórnię płytową, której właścicielem był znany muzyk i producent Nikolaj Nørlund. Rok później, w tej samej wytwórni, zespół wydał drugi album - 2.

Krótko po ukazaniu się albumu zespół podpisał kontrakt z inną duńską wywórnią płytową - Tigerspring. Już dla niej zespół przygotował album składający sie z remiksów płyty "2".

Największym jak do tej pory sukcesem grupy była trzecia płyta - Spinning For A Cause z 2009 r., która nie tylko zebrała doskonałe recenzje ale i przyniosła zespołowi większe zainteresowanie publiczności.

Potwierdzeniem sukcesu było otrzymanie przez zespół jednej z najważniejszych duńskich nagród muzycznych - P3 Prisen, przyznawanej przez III program duńskiego radia.

Ostatnia w dorobku grupy płyta, zatytułowana Church Of The Real, ukazała się we wrześniu 2011 r., wchodząc bezpośrednio na pierwsze miejsce listy najlepiej sprzedających się albumów.

W ramach promocyjnego tourneé płyty w listopadzie 2011 r. kopenhaski kwartet wystąpił także w Polsce, na zaproszenie organizatorów śląskiego festiwalu Ars Cameralis.

alfabet artystów

 

A

B

C

D

E

F

G

H

I

J

K

L

M

N

O

P

Q

R

S

T

U

V

W

X

Y

Z

Æ

Ø

Å