muzyka nordycka    Dania    T   Troels Abrahamsen

Troels Abrahamsen

troels_abrahamsen

Troels Abrahamsen to duński wokalista, kompozytor, autor tekstów, producent, okazjonalnie DJ.

Urodzony w Hvidovre w 1983 r. Troels jest synem muzyka i producenta Petera Abrahamsena.

Troels jest bardzo utalentowanym a zarazem pracowitym człowiekiem i prowadzi równolegle kilka udanych karier.

Najlepiej znany jest jako wokalista grupy VETO, zaliczanej do rocka elektronicznego.

Słynie również ze swego zamiłowania do pseudonimów. Używając pseudonimu SuperTroels był producentem tak różnych artystów jak rockowy zespół The Floor Is Made Of Lava (album "All Juice No Fruit" z 2007 r.) czy hip-hopowa grupa Suspekt; Abrahamsen jest też autorem licznych remiksów.

Równocześnie systematycznie nagrywa swoją własną muzykę.

Jego pierwszy solowy album ukazał się w 2007 r. Tytuł albumu - I Know That You Know jednocześnie był jednorazowym pseudonimem artysty.

Rok później, jako Mockin' Bird, wydał (w formie digitalnej) album z 10 utworami w stylu house, a w 2008 r. - tym razem używając pseudonimu SuperTroels - minialbum Swept Away In A Firestorm.

Począwszy od płyty WHT, która ukazała się w 2009 r., używa wyłącznie własnego nazwiska. W 2010 r., jako pendant do "WHT" pojawił się BLCK, a ostatnim w jego dorobku jest album Unset, wydany w październiku 2011 r.

O ile nagrania grupy VETO to bez wahania można zaliczyć do rocka, o tyle płyty solowe Abrahamsena odzwierciadlają jego zainteresowanie różnymi gatunkami muzyki elektronicznej. Melancholijne w nastroju, udanie łaczące brzmienia elektroniczne z ogranicznymi albumy "WHT", "BLCK i "Unset" można z pewnością uznać za jego najbardziej osobiste kreacje.

alfabet artystów

 

A

B

C

D

E

F

G

H

I

J

K

L

M

N

O

P

Q

R

S

T

U

V

W

X

Y

Z

Æ

Ø

Å