>
muzyka nordycka    Dania    T   Tina Dickow
tina_dickow_notes

Notes

Data wydania: październik 2003 r.

Wytwórnia płytowa: Finest Grammophone

Producent: Dennis Ahlgren | Tina Dickow | Mads Hauge

Zawarte na drugim albumie piosenki autorstwa Tiny zostały napisane już po jej przenosinach do Wielkiej Brytanii. Teksty takich utworów jak "Room With A View", "Poetess’ Play", "Let’s Get Lost" czy "Tenter Ground No. 5" odzwierciedlają poczucie osamotnienia z którym zmagała się w owym czasie młoda piosenkarka. Dwie piosenki - "Break Of Day" i "Warm Sand" powstały przy współpracy z osiadłym we Wielkiej Brytanii norweskim producentem i autorem Madsem Hauge (Pixie Lott, Natasha Bedingfield).

Płyta została zarejestrowana w Danii, w studiu nagraniowym Feedback Recording w Viby koło Aarhus (tym samym, w którym nagrany został debiutancki "Fuel"). Producentem ponownie został Dennis Ahlgren, a w nagraniach uczestniczyli keybordzista Martin Sommer i wokalistka Karoline Kier.

Akustyczny "Notes" w zasadzie miał tylko skrócić fanom czas oczekiwania na właściwy drugi album i można go było kupić wyłącznie we większych duńskich sklepach muzycznych. Mimo to znalazł się - choć tylko przelotnie - w klasyfikacji bestsellerowych albumów (figurował niej przez tydzień, na pozycji 40).

Płyta wzbudziła jednak zainteresowanie krytyków muzycznych, Tina zaczęła pojawiać się w mediach, a album przyniósł Tinie przyznawaną przez duńskich dziennikarzy muzycznych prestiżową nagrodę "Steppeulv" w kategorii "Kompozytora Roku" oraz najważniejszą duńską nagrodę muzyczną - Danish Music Award - dla najlepszego autora – kompozytora roku.

lista utworów:

1.  Notes

2.  Break Of Day (Tina Dickow, Mads Hauge)

3.  Warm Sand (Julie Thompson, Mads Hauge, Tina Dickow)

4.  Boys and Girls

5.  Poetess' Play

6.  Do Something

7.  Let's Get Lost

8.  Room With a View

9.  Too Much

10.  Undone

11.  Tenter Ground No 5 (Mark Weston, Tina Dickow)

10.  So Long Hearts