>
muzyka nordycka    Dania    T   Tina Dickow
tina_dickow_in_the_red

In The Red

Data wydania: 25 czerwca 2005 r.

Wytwórnia płytowa: Finest Grammophone

Producent: Chris Potter

Po podpisaniu kontraktu z brytyjskim managerem Jonathanem Morleyem i agencją KobAlt Music Publishing Tina przeniosła się do Wielkiej Brytanii, co miało jej ułatwić międzynarodową karierę. O ile za pierwszy krok w tym kierunku można uznać współpracę z Henrym Binnsem i Samem Hardakerem tworzącymi duet Zero 7 (album "When It Falls" z 2004 r.), to decydujące miało być było podpisanie na początku 2004 r. kontraktu z wytwórią Sony. Wizytówką, która miała przedstawić Tinę międzynarodowej publiczności miał być właśnie album "In The Red".

Producentem albumu był Chris Potter, znany głównie zw współpracy z zespołem The Verve.

Płyta zawiera osiem nowych piosenek i trzy pochodzące z poprzednich albumów piosenkarki: "My Mirror" z debiutanckiego "Fuel" oraz "Warm Sand" i "Room With a View" z "Notes".

Album był już gotowy, kiedy doszło do połączenia Sony Music z niemieckim koncernem BMG, a w wyniku spowodowanej tym reorganizacji zaplanowana akcja promocyjna została odwołana. Tina straciła szansę na międzynarodową karierę, ale jako że dysponowała prawami do nagranego materiału zdecydowała się na wydanie albumu w Danii. Okazało sie to celnym posunięciem. "In The Red" zadebiutował od razu na pierwszym miejscu duńskiej listy najlepiej sprzedajacych się albumów i pozostał na niej przez 55 tygodni, zapewniając tym samym Tinie status gwiazdy w rodzinnym kraju.

lista utworów:

1.   Losing (David McCracken)) - 3:51

2.   Nobody's Man – 4:02

3.   The City - 4:22

4.   Give In (Eg White) – 3:51

5.   In the Red (komp. Mark Weston) – 5:50

6.   My Mirror – 4:17

7.   Use Me (Eg White) – 3:43

8.   Warm Sand (Julie Thompson, Mads Hauge) – 3:52

9.   Room With A View – 4:27

10.  One – 5:50

12.  Long Goodbye – 4:17