muzyka nordycka    Dania    C   Carpark North

Carpark North - Carstereo - demo

Carstereo (Demo)

Płyta demo, nagrana pod koniec 2000 r. (czas w studio nagraniowym był nagrodą w wygranych konkursach młodych talentów), za sprawą sukcesu radiowego piosenki "There's A Place" ostatecznie sprzedała się w 3000 egzemplarzy, co raczej niezywkłe jak na demo początkujągo zespołu.

Carpark North - 4- days EP

40 Days (EP)

2002 r., EMI Denmark

Promocyjna płyta EP zarejestrowana w lecie 2002 r., natychmast po podpisaniu przez grupę kontraktu z EMI Denmark. Do współpracy zaproszony został producent Rune Westberg . EP zawiera 5 utworów.

carpark_north_carpark_north

Carpark North

2003 r., EMI Denmark

Pierwszy album zespołu, bardzo dobrze przyjęty zarówno przez publiczność jak i krytykę muzyczną. Zadebiutował na 1 miejscu listy bestsellerów i sprzedał się w prawie 50 tys. egzemplarzy, osiągając status platynowej płyty. Zawiera największy jak dotąd przebój zespołu, piosenkę "Transparent & Glasslike".

carpark_north_all_things_to_all_people

All Things To All People

2005 r.,  EMI Denmark

Album "All Things To All People" nie odniósł już takiego sukcesu jak debiutancki, ale można uznać, że młodzi muzycy wyszli z "próby dugiej płyty" z honorem. Wideoklip do piosenki "Human", nakręcony przez Martina De Thurah otrzymał kilka prestiżowych nagród, w tym nagrodę duńskiego przemysłu muzycznego (DMA) za najlepszy teledysk 2006 r.

carpark_north_grateful

Grateful

2008 r.  Copenhagen Music

Zmiana stylu okazała się dla zespołu bardzo korzystna. Nowe piosenki, bardziej popowe, taneczne, nowocześniej brzmiace, przypadły do gustu duńskiej publiczności. I album i pochodzace z niego single - "Shall We Be Grateful", "Save Me From Myself", "More" odniosły duży sukces na listach bestsellerów.

carpark_north_lost

Lost

2010 r., Sony Music

Przeznaczona na rynek międzynarodowy płyta zawiera nowe wersje piosenek z pierwszych płyt zespołu, niektóre również z nieco zmienionymi tytułami (np. "Transparent & Glasslike" został skrócony do "Transprent" a "Human" figuruje na płycie jako "Just Human").

carpark_north_best_days

Best Days

2011 r., Sony Music

Wydawnictwo zasadniczo przeznaczone dla duńskiej publiczności, zawierające składankę największych przebojów oraz zarejestrowany latem 2010 r. występ zespołu na Grøn Koncert.

Carpark North - Phoenix

Phoenix

2014 r., Sony Music

Czwarty studyjny album grupy.

alfabet artystów

 

A

B

C

D

E

F

G

H

I

J

K

L

M

N

O

P

Q

R

S

T

U

V

W

X

Y

Z

Æ

Ø

Å