powrót na stronę główną

1 listopada 2017 roku


Skálmöld. Fot. Matthew Eisman

Koncerty muzyków nordyckich w Polsce: listopad - grudzień 2017

Na jednym tylko koncercie, który będzie miał miejsce 2 listopada w krakowskim klubie Kwadrat pojawi się w naszym kraju szwedzkie trio heavy-metalowe Grand Magus.

12 listopada w Warszawie w klubie Stodoła a 14 listopada w Krakowie, w klubie Kwadrat wystąpi wciąż popularna w Polsce fińska grupa The Rasmus promująca swój ostatni album - "Dark Matters".

Dzień później, 15 listopada, na scenie Kwadratu zastąpią ich trzy nordyckie formacje metalowe: wykonujący meleodyjny death-metal fiński zespół Omnium Gatherum, folk-metalowy islandzki Skálmöld oraz thrash-metalowa fińska grupa Stam1na. Drugi polski koncert heavy-metalowa trójca zagra 16 listopada w Poznaniu, w klubie U Bazyla.

21 listopada w warszawskim klubie Proxima na jedynym koncercie w Polsce zagra zaliczana do metalu progresywnego norweska grupa Leprous; jako goście dołączą do Leprous Islandczycy z Agent Fresco.

W ramach tournée "The Assassination of Julius Caesar" na trzy koncerty - 26 listopada w gdańskim klubie B90, 27 listopada w warszawskiej Progresji i 28 listopada w Centrum Koncertowym A2 we Wrocławiu - przyjedzie do Polski norweski zespół Ulver oraz gość specjalny trasy - gitarzysta Stian Westerhus.

28 listopada w Warszawie koncertem w klubie Stodoła pożegna się z polskimi fanami fiński zespół HIM, który na początku roku podjął decyzję o zakończeniu kariery.

Następnego dnia, 29 listopada w krakowskim Kwadracie także jedyny koncert w Polsce zagra fińska grupa rockowa Sunrise Avenue.

Również w Kwadracie 10 grudnia zaprezentują się islandzki zespół heavy-metalowy Sólstafir oraz pochodząca z Danii black-metalowa instrumentalistka i wokalistka Amalie Bruun występująca pod nazwą Myrkur.

Trzy dni później, 13 grudnia, we wrocławskim klubie Firlej zagrają black-metalowcy z norweskiego zespołu Gaahls Wyrd i islandzkiego Auðn, na tym samym koncercie wystąpi również francuska formacja The Great Old Ones.

15 grudnia w klubie Kwadrat w Krakowie a 16 w Firleju we Wrocławiu zagra wykonujący muzykę country i bluegrass fiński zespół Steve'n'Seagulls.