>
muzyka nordycka    Dania    C   Choir Of Young Believers
choir_of_young_believers_this_is_for_the_white

This Is For The White In Your Eyes

Data wydania:   1 września 2008 r.

Wytwórnia płytowa:   Tigerspring

Producent:   Jannis Noya Makrigiannis,

Anders Rhedin, Fridolin Nordsø


Po doskonale przyjętym EP "Burn The Flag", który ukazał się w maju 2007 r. i zwrócił uwagę środowiska muzycznego na młodego muzyka przyszedł czas na wydanie albumu. Nagrywanie płyty rozpoczęło się wiosną 2008 r. przy udziale m.in. współpracującego już z Jannisem przy "Burn The Flag" Andersa Rhedina oraz Fridolina Nordsø. Oczywiście nie mogło też zabraknąć wiolonczelistki i wokalistki Cæcilie Trier.

Jest to jednak bezsprzecznie dzieło Jannisa Makrigiannisa - kompozytora i autora tekstów wszystkich utworów zawartych na płycie, gitarzysty, ale przede wszystkim jednak wokalisty. Czysty, delikatny i melancholijny głos Jannisa stanowi najważniejszy element albumu. Poszczególne utwory zbudowane są na podobnej zasadzie: początek jest subtelny i akustyczny, głosowi Jannisa towarzyszy fortepian (jak w "Hollow Talk") lub gitara, po czym stopniowo nabierają intensywności, miejscami przekształcając się w mini-symfonie, z użyciem smyczków, instrumentów dętych i chórów, by zakończyć się w podobny sposób jak się rozpoczęły.

W sumie płyta jest o wiele bardziej spójna niż EP, bardziej harmonijna a jednocześnie łagodniejsza w wyrazie, nie ma tu tak kontrastowego zestawiania różnych elementów jak na "Burn The Flag".

Stosowane przez Jannisa aranżacje (smyczki, instrumenty dęte, chóry) mogłyby brzmieć pompatycznie, ale tak się nigdy nie dzieje - są raczej liryczne i intymne.

W sumie jest to doskonały album, w pełni zasługujący na bardzo dobre, by nie powiedzieć entuzjastyczne, przyjęcie z jakim się spotkał.

choir_of_young_believers_bur_the_flag choir_of_young_believers_this_is_for_the_white choir_of_young_believers_rhine_gold

lista utworów:

1.  Hollow Talk - 5:21

2.  Next Summer - 3:45

3.  These Rituals Of Mine - 4:34

4.  Action/Reaction - 4:36

5.  Under The Moon - 4:19

6.  Wintertime Love - 5:22

7.  She Walks - 5:27

8.  Why Must It Always Be This Way - 4:28

9.  Claustrophobia - 4:51

10.  Yamagata - 3:47