muzyka nordycka    Szwecja    O   One More Time

One More Time

One More Time

One More Time to szwedzka popowa grupa muzyczna istniejaca w latach 1991 - 1997.

W skład grupy wchodzili keyboardzista i kompozytor piosenek Peter Grönvall oraz trzy wokalistki: Nanne Nordqvist - Grönvall, Maria Rådsten oraz Thérèse Löf.

Peter i Nanne byli już razem w kilku formacjach: MTW/Arena, Sound of Music oraz Peter's Pop Squad.

Maria Rådsten wraz z Peterem i Nanne (a także Cecilią Ringqvist i gitarzystą Tobbe Stenerem) współtworzyła Peter's Pop Squad. Zespół ten istniał bardzo krótko: wydał tylko dwa single oraz piosenkę która ukazała się na kompilacji a przygotowany przez grupę album nidgy się nie ukazał.

Zepół One More Time zadebiutował w 1992 r. albumem Highland. Tytułowa piosenka z albumu cieszyła się sporym powodzeniem także poza granicami Skandynawii.

"Turn Out the Light" - drugi singiel.

Wkrótce po nagraniu pierwszej płyty grupę opusciła Thérèse Löf.

Drugi album zespołu One More Time, ukazał się w 1994 r., kolejny - Den vilda w 1996 r. a ostatni, będący angielskojęzyczną wersją "Den vilda" Living in a Dream w 1997 r.

One More Time dwukrotnie startowali w konkursie Melodifestivalen, pełniącym funkcję lokalnych eliminacji do konkursu Eurowizji. W 1995 r. jako twórcy ballady "Det vackraste" (muzykę skoponował Peter, tekst napisały Nanne i Maria) - piosenkę wykonał jednak nie zespół ale wokalistka Cecilia Vennersten (zajmując drugie miejsce w finale). Nieco później One More Time nagrali angielską wersję tego utworu zatytułowaną "Living in a Dream".

Rok później zespół, występujący z utworem Den vilda wygrał konkurs, tym samym zostając reprentantem Szwecji w Konkursie Piosenki Eurowizji. W finale, który odbywał się w 1996 r. w Oslo One More Time zajęli trzecie miejsce.

Zespół nigdy nie został oficjalnie rozwiązany. W 1997 r. Nanne zdecydowała się na karierę solową, jej początkiem był start w 1998 r. w Melodifestivalen z piosenką "Avundsjuk".